ورود

ثبت نام

ورود

ثبت نام

چه عینک آفتابی مناسب فرم چهره ماست؟

چه عینکی به چهره ما می آید انتخاب عینک

 

 

فصل تابستان را نمی توان بدون عینک آفتابی سر کرد. اشعه خورشید برای چشم بسیار خطرناک است. بنابراین برای محافظت از چشم ها نیاز است تا از عینک آفتابی استفاده شود.

عینک آفتابی همچنین می تواند ظاهر و استایل را تکمیل کند و باعث شیک تر به نظر رسیدن شود. به شرط آن که از عینک آفتابی متناسب با چهره خود استفاده شود.

درست است که عینک های آفتابی تنوع بسیاری دارند و مدل های بسیار گوناگونی مد شده اند، اما آیا تمام مدل ها با صورت ما سازگار است؟

قطعا خیر. برخی عینک ها زیبایی صورت را بیشتر می کنند و  برخی از عینک ها برعکس. بنابراین نیاز است تا بدانیم چه عینکی مناسب چهره ما می باشد. برای آن که مناسب ترین عینک برای صورتمان را انتخاب کنیم، لازم است تا فرم صورت خود را بشناسیم. پیش از این راجع به این موضوع صحبت کرده ایم.

در ادامه این مطلب، چه عینک آفتابی هایی مناسب فرم هر چهره هستند را معرفی می کنیم.

صورت های مربعی:

ویژگی بارز صورت های مربعی شکل، پیشانی برجسته و فک بزرگ خواهد بود. این ویژگی ها شما را برای مدل هایی از عینک آفتابی کاندید می کند که فریم های گرد، بیضی، پروانه ای و گربه ای دارند. در واقع این مدل از عینک ها چشم ها را درشت تر جلوه می دهند و همین امر باعث تعادلی بین اجزا صورتتان می شود و برایتان کاملا مناسب خواهد بود.

صورت های گرد:

اگر شما صورتی بیضی شکل دارید، بسیار خوش شانس هستید. شما می توانید هر عینک آفتابی ای را داشته باشید. اما غالبا عینک آفتابی با فریم های مستطیلی برای این چهره بیشتر توصیه می شود زیرا کشیدگی صورت در کشیدگی افقی عینک مهار می شود.

همچنین استایل های گربه ای نیز می تواند برای این فرم صورت بسیار مفید باشد، زیرا زیبایی استخوان گونه را به نمایش می گذارد.

صورت های بیضی شکل:

صورت های گرد، احساسی از لطافت، مهربانی و زنانگی را انتقال می دهند. ویژگی باررز این فرم صورت، برابری طول و عرض صورت با یکدیگر است. انتخاب های زیادی برای این فرم صورت وجود دارد تا زیبایی خود را چند برابر کنند . عینک های اشکال هندسی مانند فریم های مستطیلی ، مربعی برای این نوع چهره بسیار مناسب است زیرا باعث می شود صورت کمی کشیده تر به نظر برسد.

صورت های قلبی :

اگر شما فرم صورت قلبی دارید، به این معناست که پیشانی عریض و چانه های باریک دارید. بنابراین شما باید از عینکی استفاده کنید تا توجه را به سمت پایین صورتتان ببرد. عینک هایی با فریم نازک، روشن و با فریم هایی که در قسمت پایینشان تاکید بیشتری داشته باشند برای این چهره بسیار مناسب هستند.

منابع: سایت Living Good By Design

سایت درس ایگو

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *